Strojové čistenie podláh, ako na to?

Strojové čistenie podláh, ako na to?

Okrem čistých stolov a sociálnych zariadení, väčšina z nás zabúda na to najdôležitejšie a to podlahy. Aj keď si to celkom neuvedomujeme, podlaha je miesto, kde sa nachádza najviac nečistoty a baktérií. Veď povedzme si pravdu, koľkí z vás chodia v práci v papučkách?

Na čistenie týchto plôch, nestačí len bežné čistenie. Potrebujete špeciálne prípravky a rovnako aj stroje, ktoré dokážu poriadne vydrhnúť aj tie najmenšie nečistoty.

Takému profesionálnemu čisteniu hovoríme strojové čistenie podláh.

V tomto príspevku sa dozviete, ako udržať čistý a hygienický povrch, ako zabrániť nehodám spojeným s kĺzavosťou, pádmi, nadmerným hlukom a ako celkovo zatraktívniť vzhľad vašich podláh.

V prvom rade si uvedomte, že podlahy v rozlohe stoviek metrov štvorcových nemáte šancu zvládnuť vo vlastnej réžií. Potrebujete preto osloviť profesionálnu čistiacu firmu.

Ale aké schopnosti a vybavenie musí byť ideálna firma?

Začnime preto príkladom. Predpokladajme, že pracujete iba na jednu zmenu. Hlučnosť vás v tomto prípade trápiť nebude, pretože si väčšina z vás objedná čistiacu službu v hodinách, ktorá bude mimo vašej pracovnej doby.

Spozornieť by ste však mali, ak pracujete na viacero zmien. Príliš veľký hluk dokáže narušiť vaše bežné pracovné činnosti. To by mohlo obmedziť, alebo priam znemožniť plynulý chod vašej prevádzky. Preto pri výbere dodávateľa čistiacich služieb vždy zistite, aké strojové zariadenia používa a akým spôsobom to môže zasiahnuť chod vašej prevádzky.

Cieľom tohto všetkého je znížiť hladinu hluku a udržať pracovisko bezpečné. To iste ocenia vaši pracovníci ako aj zákazníci. Vsaďte teda na profesionálnu firmu, ktorá vám zabezpečí strojové čistenie podláh. Cena by mala zohľadňovať okrem výsledného efektu aj vyššie spomenuté atribúty, na ktoré by ste určite nemali zabúdať.

Ďalšia komplikácia s ktorou sa môžete stretnúť je frekvencia čistenia a materiál podlahy.

Nezáleží či ide o moderný alebo klasický povrch. Väčšinou sa jedná o betón, dlažbu, mramor, pvc alebo linoleum. Niektoré môžu mať textúrovaný dizajn alebo sa skladať z rôznych typov materiálu, čo z pohľadu klasickej údržby môže niekedy predstavovať veľkú výzvu. Takýto povrch by ste mali udržiavať a čistiť 2 krát ročne a pri vyťaženejšich prevádzkach minimálne 3 krát ročne.

Teraz keď už viete, že ručne čístenie by zabralo veľmi veľa času a ovplyvnilo chod vašej firmy, vyberte si spoločnosť, ktorá používa kvalitné podlahové automaty.

Dokážu pomerne rýchlo a efektívne vyčistiť rôzne typy podláh, pretože čistia formou prítlaku a rotačnej kefy. Veľkou výhodou je bleskovo rýchla a čistá podlaha, pretože zostáva hneď suchá. Preto čistenie netrvá celý deň,lebo profesionálne firmy ako strojovecistenie.sk to zvládnu v priebehu pár hodín.

Samozrejme v závislosti od metrov a počtu podlahových automatov.

Zdieľaj: