DPF filtre – povinná výbava všetkých dieselových áut

DPF filtre – povinná výbava všetkých dieselových áut

Aféra Dieselgate je vám určite známa. Nemecká automobilová spoločnosť Volkswagen inštalovala na svoje automobily podvodné softvéry, ktoré znižovali množstvo výfukových plynov vypúšťaných do ovzdušia. Táto aféra sa prevalila koncom roka 2015 a trvá doteraz. Mnohé svetové metropoly začali uvažovať nad tým, že zakážu dieselovým autám vstup do centier.

Kvalita životného prostredia sa žiaľ zhoršuje a do určitej miery majú na to vplyv aj automobily. Je ich stále viac. K skvalitneniu životného prostredia môžete prispieť aj vy tým, že si kúpite kvalitný DPF filter – filter pevných častíc, ktorý má za úlohu filtrovať pevné častice z výfukových plynov vznetových, resp. dieselových motorov. Tak, ako každé iné zariadenie, aj DPF filter sa po určitom čase zanesie a je ho potrebné vyčistiť.

Regenerácia DPF filtra

Keď sa DPF filter zanesie, neznamená to, že ho budete musieť celý vymeniť. Stačí, keď si nájdete firmu, ktorá sa vám postará o regeneráciu DPF filtra, čiže čistenie DPF filtra. Po zavedení emisnej normy Euro 5 musí mať DPF filter každé dieselové auto, preto to nepodceňujte a hľadajte len kvalitného dodávateľa DPF filtrov. Ak podceníte regeneráciu DPF filtra, čiže jeho čistenie, ohrozuje predovšetkým fungovanie motora, bez ktorého sa vaše auto jednoducho nepohne z miesta. Investícia do nového motora by vás mohla finančne zruinovať, preto dávajte pozor, aby bol DPF filter pravidelne čistený.

DPF filter chráni naše zdravie

Dieselový motor produkuje pevné častice sadzí, ktoré škodia aj nášmu zdraviu. Nepodceňujte repas DPF filtrov a myslite nielen na svoje zdravie, ale aj na zdravie všetkých ľudí. DPF filter sa čistí aj tak, že riadiaca jednotka zvýši teplotu výfukových plynov, ktoré zachytené čiastočky v DPF filtri vypália. Určite si však filter nečistite sami, ale čistenie zverte skúseným odborníkom, ktorí majú s čistením DPF filtrov skúsenosti.

Zdieľaj: