Máte cestu do Žiliny? Nájdite si ubytovanie a pozrite si toto historické mesto zblízka

Máte cestu do Žiliny? Nájdite si ubytovanie a pozrite si toto historické mesto zblízka

Žilina je krásne mesto na severe Slovenska, ktoré dôverne poznajú najmä vodiči cestujúci na východ. Ako jedno z mála miest na Slovensku sa môže pochváliť zachovalým štvorcovým námestím, ktoré každý z nás pozná ako Mariánske námestie. V Žiline sú aj iné krásne miesta, ktoré sa vám oplatí pozrieť.

 

Nájdite si lacné ubytovanie v Žiline

 

V prvom rade vám ale odporúčame nájsť si lacné ubytovanie v Žiline. Nájdete ho aj v blízkosti historického Mariánskeho námestia kúsok od internátov Žilinskej univerzity. Tento hotel sa volá Galileo. Má nielenže pekne zariadené hotelové izby, ale nachádza sa pomerne blízko od centra, takže vôbec nemusíte chodiť na trolejbus. Je lacný, útulný a najnavštevovanejší zo všetkých hotelov v Žiline. Ak plánujete ísť do Žiliny na viac dní, určite vám odporúčame práve tento hotel.

Keď sa ubytujete, ktoré zaujímavé miesta a pamiatky Žiliny okrem Mariánskeho námestia by ste si mali pozrieť?

Rosenfeldov palác

Nájdete ho na Hurbanovej ulici, kúsok od obchodného centra Mirage. Architektúrou vám bude pripomínať viedenský Belveder. Dal ho postaviť jeden bankár, po ktorom bol aj pomenovaný. Nachádzala sa v nej Žilinská obchodná banka. Teraz slúži na kultúrne podujatia – konajú sa v nej výstavy. Táto budova má tvar písmena C a už len samotná brána pred objektom je chránený pamiatkový objekt. V roku 2015 sa začala táto budova rekonštruovať, čo ju prakticky zachránilo pred zrútením.

Nová synagóga v Žiline

Ako jedna z mála synagóg, ktorá sa zachovala. Kedysi slúžila na kultúrne podujatia – konali sa v nej divadelné predstavenia a sídlilo tu aj kino. V súčasnosti sa v nej konajú rôzne spoločenské akcie  – hudobné podujatia, výstavy.

Ak sa plánujete zúčastniť kongresu v Žiline a budete mať dostatok času prejsť si toto mesto, určite si pozrite vyššie spomínané pamiatky a nezabudnite navštíviť ani miestne divadlo.

V Žiline nájdete okrem týchto dvoch krásnych pamiatok aj prekrásny kostol – Kostol Obrátenia sv. Pavla. Ide o jednoloďový barokový kostol s krásnymi zachovalými dvoma vežami. Na Mariánskom námestí nájdete zachované pôvodné laubne – podlubia, pod ktorými sa kedysi združovali ľudia predávajúci na trhoch.

 

Zdieľaj: