Bezpečnosť na cestách nepodceňte, aj keď jazdíte na motorke

Bezpečnosť na cestách nepodceňte, aj keď jazdíte na motorke

Niet večerných správ, v ktorých by sa neobjavila informácia o nehodách automobilov, cyklistov, ale aj motorkárov. Motorkári a vodiči automobilov nerešpektujú dopravné značenia; predbiehajú vtedy, keď nemajú prehľad; jazdia prirýchlo a práve toto všetko je príčinou nehôd.

Ak jazdievate častejšie na motorke, nemyslite si, že sa vás otázka bezpečnosti na cestách netýka, práve naopak, týka a dalo by sa povedať, že ešte viac ako vodičov áut. Vás neochráni airbag. Na motorke ste menej chránení ako v aute, kde sú všade rozmiestnené airbagy, ktorých účelom je chrániť účastníkov cestnej premávky. Nespoliehajte sa len na kvalitu osvedčeného verejného osvetlenia a myslite na to, že na motorku si môžete sadať len ak máte kvalitné motorkárske vybavenie.

Prilby na motorku 

Ochrana hlavy je veľmi dôležitá, ak jazdíte na motorke. Ak nemáte prilbu, pri výbere úplne novej prilby na motorku si všímajte, či má nová, ideálne matná prilba na motorku, integrovanú slnečnú clonu. Slnečná clona je veľmi dôležitá práve keď je slnko príliš silné, poprípade je príliš nízko a oslepuje vás. Vnútro prilby musí byť antibakteriálne, ideálne s prímesou striebra, ktoré bráni vzniku zápachu. Prilba musí odvádzať vlhkosť a vnútro prilby musí byť umývateľné.

 Čižmy na motorku 

Správny motorkár by mal mať okrem dobrého motorkárskeho oblečenia a prilby aj kvalitnú obuv. Vzhľadom na to, že motorku bude ovládať aj nohami, potrebuje pevnú protišmykovú motorkársku obuv, ktorá udrží nohy v teple počas chladných dní a zároveň ich bude vetrať – mala by mať nepremokavú a zároveň priedušnú membránu.

Na motorku sa vám najlepšie hodia práve protišmykové čižmy na motorku, ktoré majú pevnejšiu riadiacu časť čižmy.

Bezpečnosť na cestách nikdy nepodceňte, aj keď jazdíte na motorke. Najmä teraz na jeseň myslite aj na termooblečenie, ktoré vás dokonale ochráni pred výrazným poklesom teplôt.

Zdieľaj: