Pripravte svoju spálňu na príchod jesene

Pripravte svoju spálňu na príchod jesene

Chladnejšie rána a častejší výskyt hmiel je typické pre jeseň. Najfarebnejšie ročné obdobie už začalo a ak si plánujete dekorovať domácnosť jesennými dekoráciami, začnite od spálne. 

Vonné sviečky na parapete 

Krátke dni nás budú lákať zaľahnúť do postele skôr, ako cez leto. Vytvorte si v spálni taký menší oddychový kútik bez toho, aby ste kupovali ďalší nábytok určený predovšetkým na oddych – leňoška, pohovka. Stačí, ak si na interiérové plastové parapety dáte vonné sviečky, ktoré vám osviežia vzduch a príjemne vás zahrejú. Stačí chvíľkový pohľad na plamene sviečok a zabudnete na všetky problémy, ktoré vás trápia. Do sviečok môžete pridať kvapku éterického oleja a počasie, ktoré zúri za oknami spálne, vás už nebude rušiť.

Prehoz alebo deka na posteľ 

Ak sa potrebujete zababušiť do niečoho teplého, kúpte si hrubý prehoz na posteľ, poprípade pletenú deku z hrubej priadze. Takéto deky vyrábajú aj šikovný hand made výrobcovia na Slovensku. Stačí si len jedného nájsť a dať si ju vyrobiť na mieru postele. Skvele sa vám bude hodiť k vašej masívnej manželskej posteli. Teraz na jeseň sa budete môcť do nej kedykoľvek zabaliť.

Stačí, keď si do ruky vezmete svoju obľúbenú knižku, zabalíte sa do deky a budete vnímať len teplo sálajúce z vonných sviečok a pohodu. 

Viac vankúšov

Aby ste si mohli vytvoriť dobré miesto na leňošenie počas jesene, potrebujete mať na posteli viac vankúšov. Odporúčame klasické obliečky vymeniť za pletené, ktoré sú vhodné práve pre toto prechodné ročné obdobie. Viac vankúšov vám pomôže vytvoriť oddychový kútik, kde sa môžete venovať len túleniu k partnerovi a dobrej knižke.

Pripravte spálňu na príchod jesene a zaobstarajte si do spálne vonné sviečky, dlhé závesy a siete proti hmyzu odložte na ďalšiu sezónu.

Určite sa vám zídu, to sa nebojte, ale nechajte teraz vyniknúť jeseň aj vo vašej spálni. Spálňu laďte v týchto farbách – žltá, zelená, oranžová.

Zdieľaj: