Ako zistíte, že budete úspešný v podnikaní?

Ako zistíte, že budete úspešný v podnikaní?

Začínajúci podnikatelia sú túto otázku pokladajú každý deň. Podnikanie nie je ľahké a určite si veľmi dobre uvedomujú, že budú musieť obetovať veľa voľného času, aby rozbehli svoj začínajúci biznis od plienok. Ako ale zistíte, že budete úspešný v podnikaní? Nemusíte byť jasnovidec, aby ste to zistili. Rozpoznáte to podľa tohto.

Nebojíte sa pádov

Ak nemáte strach z pádov a aj napriek nepriaznivému stavu ste odhodlaný nevzdať sa, tak budete dobrým podnikateľom. Podnikanie nie je ľahké. Počas obdobia, čo budete podnikať, nebudete len na výslní, ale prídu aj tvrdé pády, z ktorých by ste sa mali poučiť a ísť ďalej.

Ak vás finančne ruinujú drahé kancelárske priestory, neznamená to, že budete musieť skončiť s podnikaním. Stačí, keď si nájdete cenovo prijateľné virtuálne sídlo v Bratislave a za drahé kancelárske priestory už nebudete musieť nikdy platiť.

 

Nepôjdete za ziskom aj cez mŕtvoly a uprednostníte dobro klientov

Dobrý podnikateľ nikdy nejde za ziskom cez mŕtvoly, na úkor spokojnosti svojich klientov. Záleží mu na spokojnosti klienta, lebo si uvedomuje, že klient, ktorý nebude spokojný so službami a výrobkami, sa k nemu už nevráti a namieri si to priamo ku konkurencii.

Ak chcete mať úspech, nestačí vám kúpa výhodnej ready made platcu DPH, ktorá vás dostane na podnikateľský trh v priebehu pár dní. Nesmiete ísť za ziskom na úkor spokojnosti vašich zákazníkov. Ohrozili by ste svoje podnikateľské ambície a podnikanie by ste tak mohli rovno zabaliť.

Ako teda zistíte, že budete úspešný v podnikaní? Nebudete sa báť neúspechu, prioritou bude pre vás spokojnosť zákazníka, budete mať chuť neustále sa vzdelávať a budete mať chuť neustále napredovať. Ak toto všetko spĺňate, vášmu podnikaniu sa bude dariť. Podnikanie nie je pre každého a práve preto by ste si tento krok mali dôkladne premyslieť. Chce to vytrvalosť, chuť napredovať a nebáť sa!

Zdieľaj: