Ako si vybrať letnú dovolenku

Ako si vybrať letnú dovolenku

Slovenské cestovné kancelárie už začali ponúkať prvé first minute dovolenky s výraznými zľavami. Ak si neradi nechávate objednávanie letnej dovolenky na poslednú chvíľu a radšej si ju vyberáte v predstihu, aby ste mali väčší výber a aby ste si vedeli nahlásiť dovolenku vo svojej práci, poradíme vám ako si vybrať letnú dovolenku a hlavne čomu prispôsobovať je výber.

Destinácia

Ak idete na dovolenku vo dvojici, s najväčšou pravdepodobnosťou vás nebude trápiť, že budete bývať v centre, v blízkosti rušných ulíc. Akonáhle idete s dieťaťom, výber hotela prispôsobujete najmä dieťaťu. Nielen výber hotela, ale najmä výber destinácie je kľúčový. Ak by ste chceli navštíviť exotický Egypt, ktorý vás môže zaujať najmä pyramídami, púšťou, oázami a nepochybne ťavami, ktorých je všade neúrekom; nemusíte sa báť a na dovolenku do tejto krajiny môžete vziať aj svoje deti. Tento rok bude Egypt patriť k tým najobľúbenejším dovolenkovým destináciam. Čo tak tentokrát ísť práve do tejto krajiny?

Ak chcete pokojnejšiu dovolenku pri mori, vyberajte si Sardíniu, Korziku, ale ak chcete ísť tam, kde to žije, skúste Bulharsko, spomínaný Egypt, Chorvátsko, či Taliansko.

Strava

Výber letnej dovolenky prispôsobujeme aj forme stravovania. Ak si objednáte polpenziu, oceníte, ak v blízkosti vášho hotela a pláže budú reštaurácie, v ktorých budú ponúkať jedlá v prijateľných cenách. Ak máte dovolenku all inclusive, žiadne reštaurácie vás zaujímať nemusia. Všetku stravu budete mať zabezpečenú a hladní rozhodne nebudete.

Ak ale chcete spoznávať zaujímavosti v okolí, vyberajte si skôr polpenziu. Budete tak menej obmedzovaní a budete sa môcť vzdialiť od hotela, kde bývate aj na niekoľko hodín. Ak ale máte malé deti, určite oceníte plnú penziu.

Aj keď je leto ešte ďaleko, výber letnej dovolenky nenechávajte na poslednú chvíľu. Čím skôr začnete vyberať, tým lepšiu dovolenku si nájdete.

Zdieľaj: