Výhody repasovaných počítačov

Výhody repasovaných počítačov

Repasované počítače si získavajú obľubu u čoraz viac ľudí. Repasované počítače ponúkajú rovnaký výkon a spoľahlivosť ako nové počítač, avšak sú oveľa lacnejšie. Tí, čo si kúpili repasované počítače, sa radi podelia o pozitívne skúsenosti s ich používaním.

Kúpa repasovaného počítača je dobrou voľbou, ak si chcete kúpiť počítač, ale chcete ušetriť. Repasované počítače zvyčajne stoja o 30 – 50% menej ako je cena nového počítač. Skôr ako začnete nakupovať počítač, mali by ste získať pár cenných informácii. Repasované počítače sú vhodné pre domácnosti ale aj investícia pre vašu firmu.

Repasované počítače šetria náklady

Pre firmu, ktorá nakupuje viac počítačov, môže byť investícia do PC techniky veľkým výdavkom. Preto sa vyhnite sledovaniu „nadmernému sledovaniu technických špecifikácii“ a vyberte si kvalitný počítač za výhodnú cenu. Bežný kancelársky software nie je náročný a nevyžaduje najnovšie procesory alebo výkonnú grafiku. Firma môže pri kúpe ušetriť až polovicu nákladov. Prečo teda platiť dvojnásobok, keď to nepotrebujete?

Vysoká spoľahlivosť

Technológia nikdy nezastaví, čo znamená, že počítače a aplikácie, ktoré na nich bežia, sa neustále vyvíjajú. Užitočná životnosť PC vo veľkej miere závisí od typu práce, na ktorú je PC určené. Preto môžu byť niektoré PC často výkonnejšie, ako bežne predávané nové PC.

Životnosť

Životnosť je tiež daná opotrebením komponentov stroja. Pohyblivé časti v rámci počítačov a notebookov sú vystavené najvyššiemu riziku zlyhania, predovšetkým pevným diskom. Všetky disky (vrátane diskov SSD – SSD) majú obmedzenú životnosť, ale disky SSD sú oveľa odolnejšie a majú dlhšiu životnosť, pretože neobsahujú pohyblivé časti. Repasované PC už majú štandardne nové SSD disky.

Výkon

Samozrejme vaše požiadavky na PC môžu byť rôzne. Preto sú v ponuke internetového obchodu faktlacne.sk aj kancelárske notebooky od prémiových značiek ako Lenovo, HP a DELL.  Zo zameraním hlavne na radu ultrabookov. Veríme, že na našich stránkach nájdete všetko čo hladáte.

Zdieľaj: