Strešné profily: typy a výhody

Strešné profily: typy a výhody

Strešné profily boli pôvodne vyvinuté výhradne ako strešná krytina, ale jej všestrannosť, nízka cena a jednoduchá inštalácia rýchlo rozšírili rozsah použitia. Dnes sa kovové profily používajú na opláštenie, zastrešenie a dokonca aj na výstavbu dočasných a komerčných budov.
Aby ste využili všetky možnosti tohto materiálu, musíte vedieť, aké druhy sú dnes na trhu, aké sú výhody každého a aký je rozsah.


Typy profilov pre strechu
Pevnosť a podľa toho aj rozsah závisí od hrúbky materiálu, výšky a tvaru zvlnenia.
Podľa účelu je materiál rozdelený do nasledujúcich typov:
Stena – najtenší kovový profil s malým reliéfom a bez výstužných rebier. Táto podlaha má niekoľko možností. Niektoré typy sú vhodné na stavbu dočasných budov, fasád a plotov. Na zastrešenie s priebežnou mriežkou možno použiť hrubšie plechy.
Nosič – profilové listy, ktoré vydržia veľké zaťaženie. Takúto vlnitú lepenku možno bežne vidieť na plochých strechách v priemyselnej výstavbe. Ďalšou oblasťou jeho použitia je debnenie a materiál je možné použiť aj v pevnej verzii.
Terasa s označením NA a MS je univerzálny materiál. Je pevnejšia ako stena, ale nie taká tuhá ako nosná. St – podlaha s prídavnými výstuhami. MS nemá takéto rebrá, ale je obľúbený pre svoj atraktívnejší, dekoratívny vzhľad. Odporúča sa používať takéto listy tam, kde nie sú žiadne záťaže.
Profilovú krytinu na strechu je možné zakúpiť v rôznych cenových kategóriách, no cena by nemala byť určujúcim faktorom pri výbere materiálu, najmä ak ide o strechy s malým uhlom sklonu.


Výhody kovového profilu pre strechu
Obrovská rozmanitosť farieb a tvarov výstupkov spôsobila, že materiál je medzi staviteľmi mimoriadne obľúbený. Aj nevzhľadná prístavba z tohto stavebného materiálu pôsobí úhľadne a esteticky.
Priaznivá cena vlnitej lepenky je jednou z jej výhod. Dokonca aj najsilnejší a najdrahší typ ložiska je dostupný pre akékoľvek zamýšľané použitie.
Ďalšou výhodou je jednoduchá inštalácia. Dokonca aj osoba bez skúseností a vedomostí sa dokáže vyrovnať s inštaláciou s týmto materiálom!
Bez ohľadu na to, aká veľká je túžba ušetriť, musíte si kúpiť vlnitú lepenku od osvedčených výrobcov. V prvom rade je cena ovplyvnená zložením kovu, z ktorého sú plechy vyrobené. Lacný kov nemôže spĺňať všetky požiadavky na tento stavebný materiál, a preto by sa mal v prvom rade zamerať na kvalitu.

Zdieľaj: