Strečová fólia

Strečová fólia

Strečová fólia je najobľúbenejší, všestranný a efektívny obalový materiál na zjednotenie paletizovaných a nepaletizovaných nákladov na prepravu

Strečová fólia má široké spektrum využitie. Najčastejšie sa používa strečová fólia, ktorá sa natiahne na paletu alebo iný tovar a drží zásielku na mieste. Fólia sa tiež môže používať ako obal na potraviny.

Vo všeobecnosti je najžiadanejšia spoľahlivá obalová fólia. Fólie môžu byť pripravené na strojové alebo ručné balenie. Strečová fólia  je jednoduchý efektívny spôsob, ako správne zabaliť tovar. Ručné balenie zaberie viac času a môže byť plytvanie fóliou.

Výhody používania strečovej fólie

Fólia chráni produkty – fólia chráni pred špinou, prachom a tiež vlhkosťou. Výrobky zostanú čisté a suché. Môžu tiež chrániť pred UV žiarením.

Chránia pred poškodením – udržiavajú stabilitu nákladu. Fólia chráni pri preprave v sklade (pri manipulácii vysokozdvižným vozíkom) alebo pri preprave logistickou firmou.

Lepšia manipulácia – fólia umožňuje nakladať vyššie palety.

Flexibilita – pomáha stabilizovať ťažko stohovateľné alebo neštandardne bremená.

Efektivita

Strečový materiál pomáha šetriť obalový materiál. Je cenovo dostupnejšia, ako papierové balíky. Najmä využitie strojovej fólie zvýši efektivitu práce vašich zamestnancov. Balenie bude rýchlejšie, čím zrýchlite balenie. Strojové balenie tiež zvýši presnosť a precíznosť balenia.

Strečové fólie a balenie prostredníctvom fólie pomáha zlepšovať distribúciu tovarov.

Strečová fólia teda poskytuje výhody, ktoré nájdu svoje využitie v rôznych odvetviach. Strečové fólie sa uplatnia nielen v skladoch a pri distribúcii. Ich výhody je možné využiť aj v iných priemyselných odvetviach.

Zdieľaj: