Jednorazové rukavice

Jednorazové rukavice

Účelom používania jednorazových rukavíc je ochrana pracovníka. Jednorazové rukavice sú pohodlné a ľahké.  Pomáhajú pri príprave jedla ale rukavice môžu slúžiť aj na špecializované práce.

Existujú tri hlavné typy jednorazových bezpečnostných rukavíc. Existujú latexové rukavice, ktoré sú vyrobené z prírodného kaučuku. Nitrilové rukavice sú vyrobené zo syntetickej nitrilovej gumy. A vinylové rukavice sú vyrobené zo syntetického plastového polyméru.

Latexové rukavice

Sú to elastické, pružné a tvarovo prispôsobené rukavice. Poskytujú pohodlie a hmatateľnosť. Svoje využitie nájdu pre široké spektrum povolaní.

Nitrilové rukavice

Najrozšírenejšie a najuniverzálnejšie rukavice pre vašu prácu. Ak hľadáte funkčné jednorazové ochranné rukavice, nitrilové rukavice sú správna voľba. Vďaka syntetickému kaučuku sú nitrilové rukavice odolné, pevné a flexibilné. Nitrilové rukavice ochránia ruky pred rozpúšťadlami, olejmi, tukmi a dokonca aj pred niektorými kyselinami a zásadami.

Vinylové rukavice

Vinyl je syntetický materiál. Je lacný a má dlhú životnosť. Vinylové rukavice sú dostupné v rôznych hrúbkach. Sú pohodlné a ľahko sa nasadzujú. Výhodou vinylových rukavíc je ich cenová dostupnosť, vďaka čomu sú obľúbenou voľbou v povolaniach s vysokým obratom rukavíc.

S ohľadom na využitie si vyberte správne rukavice. Jednorazové rukavice by mali mať správne zloženie a správnu veľkosť pre vašu ruku.

Elitom.sk ponúka kompletný sortiment jednorazových rukavíc pre všetky priemyselné odvetvia. Na jednom mieste nakúpite cenovo dostupné jednorazové rukavice a doplnkový sortiment.

Zdieľaj: