Spôsoby prírodnej liečby

Spôsoby prírodnej liečby

Preniknite do tajov prírodnej medicíny aj vy! Každá z uvedených terapiou je oklasifikována ortodoxnými lekárovi.

Autogénny tréning ***

Tréningom sa naučíte lepšie zvládať stres a účinne relaxovať. Metódu možno využívať ako prevenciu proti stresovým situáciám alebo ako samotný liečebný postup pri už prepuknutí stresovom stave. Autogénny tréning zahŕňa duševné cvičenia ako pokojné dýchanie, pocit tepla, pocit ťažoby, sústredenie sa na srdcový tep.

Biochemické tkanivovej soli *

Opiera sa o predpoklad, že základom pevného zdravia je správna rovnováha minerálnych solí v tele. Pri liečbe sa pacientovi podávané tablety obsahujúce malé množstvo minerálov. Lekárom sa táto metóda príliš nepozdáva, pretože obsah minerálov v tabletkách je takmer bezvýznamný.

Čchi-kung ***

Preložené ako „cvičenie vnútornej energie“. Táto terapia slúži na povzbudenie vnútornej energie. Metóda sa špecializuje na držanie tela, správne dýchanie a koncentráciu myšlienok.

dietoterapia ***

Čiže liečenie pomocou špeciálnej diéty. U odborníka vyplníte podrobný dotazník týkajúci sa vašich stravovacích návykov a životného štýlu. Po analýze dotazníka vám dietológ určí individuálny diétu, ktorá vám má zvýšiť imunitu a upevniť schopnosť samouzdravování.

Flotačné terapia **

Veľmi príjemná liečebná metóda. Jedná sa o relaxácii na vodnej hladine. Vysoký obsah horkej soli vás na hladine udrží takmer bez akejkoľvek námahy. Terapia sa odohráva bez svetiel. Teplota vody je rovnaká ako teplota ľudského tela. Liečba je vhodná proti stresu, migrénam, pre uvoľnenie svalov a pri bolestiach.

Liečenie smiechom **

Pri smiechu sa do tela uvoľňujú tak obľúbené endorfíny. Smiech posilňuje imunitu, uvoľňuje svaly a navodzuje celkový pocit pohody. Pri seansách sa terapeuti snažia svoju skupinu čo najviac rozosmiať. Napríklad púšťaním vtipných grotesiek či predvádzaním humorných scénok.

Psychoterapia ****

Psychoterapeuti nám ponúknu pomocnú ruku v nepriaznivej, stresujúce, těžkozvládatelné situáciu. Liečba môže byť krátkodobá aj dlhodobá (až niekoľko rokov). Výsledkom snaženia je, že pacient je schopný sám čeliť problémom a vie ich prekonávať. Sedenie u psychoterapeuta prebieha tak, že mu najprv oznámite svoj problém a potom ho spoločne preberáte do hĺbky. Existujú rôzne metódy, ktoré psychoterapeuti využívajú – od vrelosťou až k nezaujatosti. Ďalej sa oboznámte s nejakými liečebnými technikami:

Kognitívne technika – vďaka nej si lepšie uvedomujete svoje vlastné správanie.
Behaviorálne technika – pomôže vám zbaviť sa zlých návykov a nevhodného správania.
Skupinová terapia a ďalšie.

Rolfing **

Liečenie podľa americkej Biochemické Dr. Rolfové. Rolfing sa zameriava na ťažkosti vzniknuté zlým držaním tela (guľatý chrbát, hrbenia sa, …). Dr. Rolfová zostavila špeciálny systém masáží, ktoré majú zabezpečiť priame držanie tela. K masážam využíva prsty, prstové kĺby, dlane a lakte.

Tibetské liečenie ***

Opiera sa o teóriu, že telo je tvorené tromi zložkami – životnej energie, vnútorné žiar a hlien. U zdravého človeka sú tieto tri zložky vyvážené. Ak je človek chorý, vyváženosť sa vytráca a dochádza k premene zložiek vo tri jedy – chtíč, chtivosť a zlobu. Liečiteľ s vami dopodrobna rozoberie váš životný štýl, odoberie vzorku moču, na zápästí vám tromi spôsobmi zmeria tep a na záver vám zostaví horoskop. Výsledkom návštevy môže byť zmena životného štýlu či liečba úplne prírodnými liekmi.

Zdieľaj: