Prečo nakupovať ručne maľované oblečenie

Prečo nakupovať ručne maľované oblečenie

Nakupovať oblečenie môže byť niekedy nutné, inokedy výhodné či spontánne. Mnohí sa naučili nakupovať v supermarketoch a obchodných domoch, pretože to považujú za moderné a pohodlné.  V spleti nasvietených výkladov a reklamných pútačov však zabúdame na skutočnú krásu a hodnoty.

Nakupovať ručne maľované oblečenie však môže byť zážitok, pretože z každého kúsku na vás dýcha teplo ľudskej ruky, ktorá ho namaľovala.

Aj vy si zamilujete ručné maľované oblečenie!

V bežnom obchode si môžete vybrať moderný kúsok odevu, vyrobený v tisíckach kópii. Ak si takéto oblečenie kúpite, na ulici budete vyzerať všedne a rovnaké oblečenie bude mať mnoho iných ľudí. Ak sa túžite odlíšiť, ak ste výnimočná osobnosť alebo si proste chcete kúpiť oblečenie, ktoré je výnimočné – potom siahnite po originálnom ručne maľovanom kúsku textilu.

ČO je zvláštne na ručne maľovanom oblečení? Nie je vyrobené za účelom neprimeraného zisku, ale je vyrábané pre potešenie autora a je vždy absolútny originál. Je to rovnaké, ako porovnávať masovo vyrábaný džem s džemom, ktorý si vyrobíte sami doma podľa svojej chuti.

Každý kus oblečenia je maľovaný vždy ručne a vďaka tomu vznikajú odlišnosti, ktoré robia každé takéto dielo absolútnym originálom. Aj ak sa jedná o určitú sériu, tak každý produkt bude trocha iný ako ten druhý. A práve táto rozdielnosť vás robí jedinečnou, lebo na svete sa nenájdu dva rovnaké kusy. Určite vás napadne, ako dlho vydrží taká maľba, ale netreba sa báť. Sú používané špeciálne farby na textil, ktoré pri správnom postupe určite vydržia niekoľko rokov.

Ak hľadáte s láskou vytvorený originálny darček, nakuknite priamo do predajne výtvarníčky Maťky Nogovej Čermákovej, ktorá sa venuje prevažne maľovaniu na textil a má otvorený malý obchodík v Martine, na tržnici. Ak budete mať štastie, uvidíte ju priamo pri práci ako maľuje niektoré zo svojich diel. Okrem veľmi milého a ľudského prístupu tu nájdete aj výrobky ďalších lokálnych remeselníkov. Priamo na predajni si môžete dokonca objednať na mieru šité šaty, takže ak máte problém s konfekčnými veľkosťami u komerčných značiek, tu si vás pomerajú a budete mať šaty ušité priamo na telo.

Nakupovať ručne maľované oblečenie môže byť zážitok, ktorý vás nadchne, pretože to nie je iba bezduché prehadzovanie vešiakov, ale je to prehliadka umenia a lásky vyjadrenej obrazom. Každý kúsok totiž maľovali dve šikovné ľudské ruky vedené láskavým srdcom a hlava bola pri tom v oblakoch.

Aj vy si zamilujete ručné maľované oblečenie!

 

Zdieľaj: