Návod na to, ako sa postarať o drezové batérie a sprchové sety

Návod na to, ako sa postarať o drezové batérie a sprchové sety

Jednoduchá, praktická a šetrná údržba drezových batérii a sprchových setov je snom každej šikovnej gazdinky. Čistenie a údržba ako také vás nemusia stáť veľa času a peňazí, pretože tento proces nie je zložitý, ak dodržíte pár zásad. Ako správne vyčistiť usadenú špinu z povrchu háklivých materiálov vám poradíme v tomto článku.

Dennodenná údržba drezových batérií

Deň čo deň sa nevyhnete použitiu drezu a púšťaniu vody cez drezovú batériu vo vašej kuchyni. Potrebujete umyť riad, ovocie či zeleninu, alebo si jednoducho potrebujete načerpať vodu na pitie. Pri každej takejto manipulácii s akýmkoľvek typom drezových batérií sa nevyhnete tomu, že ich zakvapkáte vodou, chytíte špinavou rukou. Postupom času sa na nich usadí vodný kameň či iná špina, ktorá ide ťažko dolu. Práve údržba batérie či už v kuchyni, umývadle, vani alebo v sprchovom kúte po každom použití zamedzuje usadzovaniu nežiaducich elementov na vašej batérii a jej okolí.

Ak ste si kúpili batériu vyrobenú z odolného materiálu, polovica úspechu je zaručená. To však neznamená, že sa o ne nemusíte starať ako pri bežných lacnejších verziách. Vďaka manipulácii s mäkkou bavlnenou handričkou bez prísady mikrovlákna a iných kovových prísad, utriete batériu a okolie tak, aby voda nemala čas zaschnúť na povrchu batérie. Zvyšky vodného kameňa odstránite jemným čistiacim prostriedkom na báze kyseliny citrónovej, ktorý nastriekate na hubku a až potom očistite. Nakoniec batériu a okolie opláchnite čistou vodou a vytrite dosucha.

Po každom sprchovaní skontroluj sprchu

Ak sa sprchujete každý deň, bude pre vás jednoduchšie si zvyknúť na pravidelnosť údržby vašej sprchy, vane a ich príslušenstva. Najmä sprchové sety s povrchovou úpravou čiernej, zlatej alebo antikorovej farby sú najviac ohrozené kvapkami tvrdej slovenskej vody. Preto by ste po každej hygiene mali skontrolovať povrchy, ktoré ste mali možnosť ofŕkať vodou alebo zašpiniť sprchovým gélom či mydlom, aby ste predišli strate ich perfektného vzhľadu. Korózia, škrabance, fľaky a nevľúdny vzhľad, toto predsa v kúpeľni nechcete! Stačí vám použiť také čistiace prostriedky, ktoré sú na vaše povrchy určené a handričky, ktoré nepoškriabu povrch lešteného či glazovaného povrchu.

Zdieľaj: