Ako udržiavať kolesá auta, aby vyzerali ako nové

Ako udržiavať kolesá auta, aby vyzerali ako nové

Je jedno, či máte úplne nové alebo staré ojazdené auto. Každý z nás ho chce mať čisté a udržiavané. Mnoho ľudí hovorí, že kolesá robia imidž automobilu. Ale ako ich udržiavať, aby stále vyzerali ako nové? V prvom rade je potrebné si zaobstarať kvalitnú autokozmetiku. Existujú rôzne prípravky na ich ošetrenie, ako napríklad čističe diskov, oživovače pneumatík alebo odstraňovače náletovej hrdze. Aby bolo čistenie kolies čo najefektívnejšie, zaobstarajte si aj detailingový štetec a kefu na disky. Poďme sa teda pozrieť na postup pri čistení kolies.

Prvý krok: Dekontaminácia diskov

Začnite kvalitnou dekontamináciou diskov. To znamená odstránenie kovových alebo železitých častíc, brzdného prachu, asfaltu a živice. Pri použití produktu, ako napríklad odstraňovač náletovej hrdze,  je potrebné použiť detailingový štetec, aby sa produkt dostal na celý povrch disku. Ak máte na diskoch silné nečistoty, ktoré nie je možné vyčistiť so štetcom, použite kefu na disky. Následne treba produkt nechať chvíľu nechať  pôsobiť na znečistený povrch. Odporúča sa pár minút počkať.

Druhý krok: Kvalitný oplach diskov

Nezabudnite disky následne poriadne opláchnuť pod prúdom vody. Mnoho ľudí to podceňuje a disky len slabo opláchne. Môže sa potom stať, že vám čistič zaschne, napríklad pod vplyvom slnečného žiarenia a môžete čistiť odznova.

Tretí krok: Ošetrenie pneumatík

Aj pneumatiky potrebujú svoju starostlivosť a ochranu. V prvom rade je potrebné vyčistiť pneumatiky od všetkých nečistôt. Použite čistič na pneumatiky a následne ich opláchnite. Potom môžete použiť takzvaný oživovač pneumatík, ktorý ochráni pneumatiky a zároveň im navráti ich pôvodný vzhľad. Na impregnáciu použite penový aplikátor na pneumatiky na kvalitné rozotrenie produktu.

Kolesá a pneumatiky sú najviac namáhané časti automobilu, preto by ste im mali venovať potrebnú starostlivosť. Nie len pre ich výzor, ale hlavne pre ich ochranu a bezpečnosť.

Zdieľaj: