Na čo by ste sa mali pripraviť skôr, ako sa rozhodnete podnikať?

Na čo by ste sa mali pripraviť skôr, ako sa rozhodnete podnikať?

Byrokracia, dlhé čakanie na založenie novej spoločnosti, ale aj predražené kancelárske priestory odradili už mnohých nádejných podnikateľov od toho, aby si splnili sen a začali podnikať.

Ak aj vás tieto problémy odrádzajú od toho, aby ste si založili vlastnú firmu a robili to, čo vás naozaj baví, mali by ste vedieť, že nie všetko je také jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Ak napriek všetkým nepríjemnostiam, ktoré vám bránia v podnikaní, chcete podnikať, prezradíme si, na čo by ste sa mali pripraviť skôr, ako sa rozhodnete podnikať.

Úspech nepríde hneď

Zložte si ružové okuliare. Či už si zakladáte novú a.s., alebo sa rozhodnete pre zakladanie s.r.o spoločnosti, neočakávajte, že úspech príde hneď. Môže prísť, ale existuje len malá pravdepodobnosť, že sa to stane v priebehu pár týždňov. Úspech príde, to určite, ale nebude to hneď. Uvidíte ale, že sa vám všetko vynahradí a na nízke zisky na začiatku podnikania si ani len nespomeniete.

Musíte poznať cieľovú skupinu zákazníkov

Ak chcete mať úspech v podnikaní, musíte poznať cieľovú skupinu zákazníkov. Určite budete vedieť, že ak chcete predávať dekoratívnu kozmetiku, nebudete sa zameriavať na pánov a chlapcov.

Ak nebudete poznať cieľovú skupinu zákazníkov, vaše podnikanie nebude napredovať. Čím skôr si to uvedomíte, tým lepšie pre vaše podnikateľské aktivity.

Najprv si spravte prieskum trhu, určite si cieľovú skupinu zákazníkov a až potom sa pustite do  vlastného biznisu. Aj keď v posledných rokoch pribúda počet zahraničných podnikateľov, ktorí sa rozhodli zriadiť si organizačnú zložku na Slovensku a konkurencia vám neustále rastie, bez určenia cieľovej skupiny nikdy neuspejete.

Úspech nepríde síce hneď, ale ak sa vzdáte hneď na začiatku, za neúspech nemôžete viniť vašu konkurenciu. Musíte byť draví, cieľavedomí a uvidíte, že úspech jednoznačne príde.

Zdieľaj: