Čo si obliecť na turistiku teraz na jeseň?

Čo si obliecť na turistiku teraz na jeseň?

Väčšina z vás možno nie je nadšená, že sa už skončilo leto a začína obdobie, ktoré nám prináša ranné hmly, farbenie listov a extrémne výkyvy teplôt medzi ránom a poobedím.

 Ak ste vášniví turisti a turistiky sa nechcete vzdať turistiky ani na začiatku jesene, myslite na to, že práve počasiu budete musieť prispôsobiť svoje oblečenie. Čo si teda obliecť na turistiku teraz na jeseň?

 Dlhé turistické nepremokavé nohavice

 Aj keď teploty pôjdu vysoko, nezabúdajte, že v horách bude chladnejšie. Ak plánujete turistickú trasu cez hustý les, dajte si na seba určite dlhé turistické nohavice. Ak neradi nosíte dlhé nohavice, v tomto prípade nebudete mať moc na výber. Nechoďte v teplákoch, ale dávajte si na seba nepremokavé turistické nohavice ideálnej dĺžky. Nohavice by nemali siahať po zem, keď budete mať obuté turistické topánky. Ľahko by ste potom po príchode domov mohli o ne zachytiť pohodené krbové náradie a iné väčšie predmety.

 Turistické topánky

Na ľahké prechádzky po poľných cestách si obúvajte ľahké dámske tenisky, pokojne aj tie bežecké. Na prechádzky po lese v okolí vášho domova odporúčame nízke turistické topánky s pevnou pätou, špičkou a protišmykovou podrážkou. Do vyšších polôh na hory odporúčame výhradne len vysoké turistické topánky vyrobené z nepremokavého materiálu s kvalitnou hrubou protišmykovou podrážkou.

 Nepremokavá vetruvzdorná bunda

V septembri a v októbri si brávajte na turistiku okrem krátkeho trička a flísovej mikiny aj nepremokavú a zároveň aj vetruvzdornú dámsku bundu s kapucňou.

Na spodnom leme a na rukávoch by malo byť sťahovanie, ktoré vám v prípade nepriaznivého počasia chráni ruky a kríže pred silným vetrom a prudkým ochladením.

Jeseň je nestabilné ročné obdobie a na toto musíte byť pripravení, ak plánujete ísť na niekoľko hodín do hôr. Užite si jeseň v prírode s poriadnou výbavou!

Zdieľaj: