Ako si správne vybrať pohodlné topánky

Ako si správne vybrať pohodlné topánky

Nákup pánskych topánok je ako nákup auta. Mali by ste mať dobrú predstavu o tom, čo chcete, keď idete nakupovať, a musíte odísť s niečím, čo budete pohodlne nosiť (a byť videný v) najmenej niekoľko rokov.

Takže ako správne nakupovať nové topánky.

Aby ste si mohli čo najlepšie vybrať, mali by ste vyberať v špecializovaných internetových obchodoch s módnou obuvou.

Najlepšie ponuky nájdete napríklad v obchode teniskyonline.sk. Ak kupujete topánky on-line, je dobrý trik vyskúšať rovnaký pár v obchode, aby ste zistili či je vybraný model pohodlný a potom vybrať najvýhodnejšiu ponuku. Ak máte predchádzajúce skúsenosti s určitou značkou, potom sa nie je dôvod obávať nákupu obuvi on-line, bez toho, aby ste ju najskôr vyskúšali. On-line obchod teniskyonline.sk ponúka vrátenie peňazí, alebo výber inej veľkosti, ak by vám vybraný model z akéhokoľvek dôvodu nevyhovoval.

Topánky by mali sadnúť hneď, keď si ich kúpite. Ak tomu tak nie je, mali by ste zvoliť inú veľkosť. Nosením nesprávne zvolenej veľkosti obuvi si môžete spôsobiť aj zdravotné komplikácie. Nohy majú v priebehu dňa tendenciu „narásť“, takže sa uistite, že vaša obuv bude dostatočne pohodlná počas celého dňa.

Ponožky, ktoré nosíte pri skúšaní topánky, by mali byť rovnaký typ, aký pravidelne nosíte. To platí najmä pri skúšaní športových tenisiek.

Pri kúpe si všímajte veľkostnú tabuľku. Väčšinou sa veľkosť udáva vo veľkostiach US, UK a tradičné európske veľkosti. Ich číslovanie je odlišné, preto pozorne sledujte číslovanie obuvi.

Zdieľaj: