Ako bezpečne používať biokrb

Ako bezpečne používať biokrb

Chcete sa pridať k tým, čo si obľúbili biokrb? Pred kúpou si premyslite, či chcete krb primárne na vykurovanie, alebo ako doplnkový zdroj tepla. Takto sa lepšie určí model a veľkosť krbu, ktorý bude pre vás vhodný. Biokrby s menším horákom vo všeobecnosti neprodukujú veľa tepla a kupujú sa predovšetkým ako estetický doplnok. Biokrby s väčšími horákmi, alebo s viacerými horákmi vyžarujú oveľa viac tepla a preto sú vhodne aj ako dodatočný zdroj tepla v miestnosti.

Môžete sa rozhodnúť pre biokrb ktorý je možné umiestniť voľne do priestoru na podlahu, alebo ho môžete zavesiť podobne ako TV na stenu, prípadne zabudovať do steny.

Zvážte aj váš rozpočet a starostlivo sa rozhodnite, koľko peňazí chcete investovať. Cena biokrbov začína už od 50 Eur, avšak luxusné jednotky môžu stáť až niekoľko tisíc eur.

Niektoré typy od neoverených výrobcov sa môžu zdať na prvý pohľad pekné, avšak môžu mať veľmi malé alebo nekvalitné  horáky, preto nebudú produkovať dostatok tepla. Iba kúpou biokrbu od overeného predajcu si môžete byť stopercentne istí ich kvalitou.

Platí tiež, že drahšie produkty nemusia byť nevyhnutne  kvalitnejšie, ako lacnejšie výrobky. Nemali by ste sa spoliehať na kúpu lacnejších alternatív, môže to ohroziť vašu bezpečnosť. Spoľahlivé firmy, sú také, ktoré vám ponúknu záruku na ich výrobky.

Bioetanolové krby sú dokonale bezpečné pri správnom používaní a sú od overeného výrobcu. Treba mať vždy na pamäti, že budete manipulovať s horľavinou, a preto treba so zariadením zaobchádzať s rešpektom a starostlivosťou.

Po kúpe biokrbu si pozorne prečítajte návod na používanie, najmä časť s upozorneniami a bezpečnostnými opatreniami. Dodržiavajte tieto pokyny.

Krby spaľujúce bioetanol – bioalkohol potrebujú kyslík, ktorý sa nachádza vo vzduchu, preto by ste ho mali používať v dostatočne veľkom priestore.

Zdieľaj: