5 pravidiel ako na sex v novom vzťahu

5 pravidiel ako na sex v novom vzťahu

Každý začiatok je výnimočný v tom, že je pred vami niečo nové, vzrušujúce, zároveň máte z nepoznaného obavy a váhate, čo si v konkrétnom prípade môžete dovoliť. Platí to aj v partnerskom vzťahu a jeho intímnej sfére. Ak však nechcete byť neustále single, musíte sa do toho trocha obuť a niekedy aj zariskovať. A v prípade, že by ste s tým mali menšie problémy, môžete sa inšpirovať týmto článkom.

 

  1. Urobte si čas 

Na vybudovanie vzťahu s partnerom nepotrebujete mať okamžite sex. Áno, je to dôležitá časť vzťahu, ale nie naliehavá potreba, ktorou by ste sa mali zaoberať hneď na začiatku. Sex môže vzťah posilniť, no ma by v prvom rade vzniknúť prostredníctvom komunikácie a iných foriem intimity.

Nie je predsa nutné sa ponáhľať, svoje rozhodnutie a ideálneho partnera si môžete nájsť na sex zoznamke kedykoľvek.

Diskutujte o tom, koľko ste ochotní počkať

 Existujú rôzne možnosti: počkajte niekoľko dní, mesiacov, alebo môžete dokonca sex odložiť až do svadby. Len vy sami viete, ako sa cítite. Možno čakáte na zlepšenie erekcie alebo sa vaše názory od tých partnerových líšia, skúste o tom všetkom spolu diskutovať.

  1. Porozprávajte sa o antikoncepcii

Nikto nechce dostať nebezpečnú infekciu alebo náhodne otehotnieť, takže si určite vyriešte tento problém ešte pred sexom. Aj keď vieme, že hormóny robia svoje, vyberte si  metódy ochrany, ktoré vyhovujú obom z vás.

  1. Povedzte, čo sa vám páči

Ak nehovoríte o svojich chutiach, partner o nich nemá odkiaľ vedieť. Aj niektoré fetiše alebo špeciálne preferencie  predsa patria k spoločnému, intímnemu životu. 

  1. Nezanedbávajte predohru 

Aj keď budete chcieť ísť rovno na vec, skúste si to užiť ešte viac. Predohra v podobe bozkov, objatia a zoznámenia sa s partnerovým telom na pohodlnej rozkladacej pohovke môže byť predsa zaujímavá a účinná.

To všetko sú jednoduché a praktické tipy, ako sa vyhnúť trápnym situáciám a zároveň si užiť intímnosť ešte viac. Musíte to chcieť ale obaja.  Ideálne je preto, ak ste spolu na rovnakej vlnovej dĺžke. Ani tu vám ale neostáva nič iné, ako sa len presvedčiť.

Zdieľaj: