Tip na dovolenku na Kanároch

Tip na dovolenku na Kanároch

S celoročným slnkom, vynikajúcou kuchyňou a viac ako 500 plážami nie je žiadnym prekvapením, že britskí rekreanti sa stále hrnú na Kanárske ostrovy. Doba letu o niečo viac ako 4 hodiny a hotely s veľkou hodnotou tiež prispievajú k tomu, že ostrovy sú stále obľúbenejšou voľbou.

pláže
S viac ako 500 plážami roztrúsenými po Kanárskych ostrovoch nie je ťažké pochopiť, prečo sa ľudia aj naďalej vracajú na svoje brehy. Z pláží pokrytých bielym pieskom, ako je Costa Calma na ostrove Fuerteventura až po sopečné piesky na pláži Los Patos na ostrove Tenerife, si môžete vybrať z celej palety pláží.

Kultúra
Miestni obyvatelia sú známi tým, že sú obdivuhodne priateľskí – najmä s turistami – a zvyčajne sú plné skvelých tipov, kam ísť a čo majú robiť, takže budete úplne informovaní. Gran Canaria Pride sa koná dvakrát ročne s letným a zimným podujatím, pričom vo februári sa koná každoročný karneval, ktorý vedie až do popolcovej stredy s prehliadkami, kostýmmi a živou hudbou.

Jedlo a pitie
Kanárska kuchyňa je svieža, jednoduchá a plná chuti. Musíte napríklad vyskúšať mojos, rôzne omáčky podávané so zemiakmi, mäsom alebo rybami, alebo si vychutnať pohár sladkého vína Malmsey, ktorý sa vyrába v oblasti La Geria na Lanzarote.

nočný život
V každom z Kanárskych ostrovov nájdete živý nočný život, aj keď niektoré strediská sú pre svoju stranu viac známe. Napríklad Playa de las Americas na Tenerife sa často označuje ako stranícky prístav Kanárskych ostrovov. Nájdete tu tiež chladené reštaurácie a plážové koktejlové bary vo väčšine stredísk – ideálny spôsob, ako ukončiť veľký deň na slnku.

Zdieľaj: