Splňte si sen o podnikaní

Splňte si sen o podnikaní

Veľa z nás nosí v hlave sen o tom, že bude živiť sám seba, bez nadriadeného, ​​úloh a ďalších vecí, ktoré robíme, bez toho aby sme chceli, len preto, že musíme. Niekto chce mať kaviareň, niekto krajčírsku dielňu a niekto chce byť potrebné digitálnym Nomádom. Jedno máme ale všetci spoločné – obavy z budúcnosti.

Prečo je pre nás ale rozhodnutie pustiť sa na voľnú nohu tak ťažké?

Často sa stáva, že sa zveríme so svojím nápadom alebo snom niekomu blízkemu a zo snov sa stane tvrdá realita. Okolie väčšinou na nápad ísť podnikať nereaguje pozitívne, pretože je to „krok do neznáma a neistoty“. Nejeden rojko kvôli názoru a radám okolie svoj sen zamkol v šuplíku, od ktorého úmyselne zahodil kľúč. Je jednoduché nechať sa zviklat obavami, keď štátna správa podnikateľom hádže živnostníkom pod nohy polená v podobe nových povinností, ktoré miesto úžitku prinášajú len zbytočné výdavky a administratívne zaťaženie, ako je toho dôkazom posledný nariadenia o elektronickej evidencii tržieb, kontrolné hlásenia alebo delegácie sídla.

Ako sa nenechať odradiť od svojho sna, keď nemáte podporu blízkych a na každom kroku počujete, ako si dôchodcovia špitají o tom, aký zlodej je ten podnikateľ, pretože normálne by si toľko peňazí predsa nezarobil?

Váš sen je o vás, nie o tom, čo si ostatní myslia a radí vám.

Nehádžte flintu do žita! Každý úspech je výsledkom trpezlivosti a vytrvalosti. Športovec, ktorý vyhrá na olympiáde medailu, k nej tiež neprišiel, ako slepý k husliam … Stála ho roky trénovanie a viery v to, že má zmysel ísť za svojím snom.

Podnikanie je ako dospelosť. Každý si musí prežiť dospievania, než sa stane dospelým. Keď nie sme plnoletí, tak chceme byť, pretože potom budeme slobodní a budeme si môcť robiť, čo chceme. Rovnaké je to aj s podnikaním. Ak sme zamestnancom, chceme ísť na voľnú nohu. Nechceme, aby nám niekto hovoril, kedy a čo máme robiť.

Dospelosť sebou rovnako ako podnikanie prináša slobodu, ale aj povinnosti. Ak ste dospeli k tomu, že chcete podnikať, tak do toho. Ničoho sa nebojte a uvidíte, že sa za chvíľu s novo nabitou slobodou a povinnosťami, zžijete a už nebude chcieť byť znovu zamestnancom.

Ľudia, ktorí vás chcú odradiť, tu boli a budú vždy. Vždy, keď sa s takým názorom stretnete, uvedomte si, že hovorí o svojej vlastnej skúsenosti a svojom pohľade na vec. Nič to nehovorí o vás a vašej túžbe robiť to, čo je blízke vášmu srdcu.

Aj napriek trochu neprajníckom postoj štátnej správy je dnešná doba naklonená ľuďom, ktorí majú sen a robia svoju prácu dobre. Človek, ktorého práca baví, ju totiž vždy robí dobre a to je základný predpoklad pre úspech.

Nenechajte sa odradiť a myslite na to, čo dnešná doba ponúka začínajúcim podnikateľom. Predtým ľudia nemali výkonné počítače, internet, virtuálne sídla ani mobily a napriek tomu sa našlo pár odvážlivcov, ktorí sa do podnikania pustili a uspeli. Dnes sú z nich osobnosti, ktoré obdivujeme, ale verte, že v čase, keď neboli úspešní, mali rovnaké obavy ako vy a tiež túžbu ísť za svojím snom.

Zdieľaj: