Pozitívna zmena k pozitívnej energii

Pozitívna zmena k pozitívnej energii

Zažite a vytvárajte všetky druhy rôznych energií, ktoré ovplyvňujú, ako cítite a čo robíte počas celého dňa. Niektoré energie sú silné a ľahko rozpoznateľné, iné sú jemnejšie a často sa intuitívne cítia. Verím, že je spravodlivé povedať, že všetko je v istom zmysle energiou.

To, čo hovoríte, to, čo si myslíte, to, čo robíte – aj to, čo nerobíte – produkuje energiu, ktorá ovplyvňuje vás a ľudí okolo vás. Ak pracujete na vytváraní pozitívnejšej energie, uvidíte zlepšenia vo svojom živote a dotknete sa viac životov, než si myslíte, že je to možné.

Čo myslím tým energiou?
Rád si myslím o energii ako o čomkoľvek, čo vyvoláva reakciu vo vnútri vás. Inými slovami, čokoľvek, čo vás klepá, premýšľa, cíti alebo reaguje. Energia prichádza k nám v rôznych podobách. Židle, na ktorej sedíte, hudba, ktorú počúvaš, alebo kniha, ktorú práve čítate, vyvoláva vo vás nejakú reakciu.

Vezmite si napríklad hudbu. Ako sa vaša obľúbená pieseň cíti? Aký typ energie máte najviac z hudby? Ak neviete, o čom hovorím, začnite sťahovať do svojho iTunes práve teraz a vložte pieseň, ktorú máte radi.

Urobte si prestávku od čítania, zatvorte oči za celú skladbu a uvidíte, čo cítite. Hudba je jednou z najsilnejších a najrozumiteľnejších foriem energie, čo je možno dôvod, prečo je založená na toľkých posvätných tradíciách. Silný hudobník môže vytvoriť rovnaké pocity v mnohých rôznych ľudí.

Staňte sa energizované!
Hudba je najjednoduchší spôsob, ako rýchlo posunúť svoju energiu. Športovci často počúvajú určité skladby predtým, ako pomáhajú pri napádaní adrenalínu; Umelci počúvajú hudbu, aby pomohli dostať svoje kreatívne šťavy; A mnoho autorov píše s pomocou hudby.

Zatiaľ čo hudba je najjednoduchší spôsob, ako pochopiť tento koncept, rozhodne nie je to jediný spôsob, ako sa stať energiou.

Často, keď sa zobudím, potopím záclony a nechám slnko zaplaviť do miestnosti. Je to skvelý spôsob, ako sa ráno stať energiou prvá vec. Nedovoľujem však, aby dážď uvoľňovala moju energiu. Ak prší, pokúšam sa byť plne vedomá krásy predo mnou, tak sa tiež stáva pozitívnym vplyvom.

Možno budem nasledovať niekoľko dažďových kvapiek po okne alebo sa pozerám na vlnky v lúpvi pod mnou. Či tak alebo onak, som plne prítomný. Domnievam sa, že prítomnosť je najdôležitejšia vec, ak chcete cítiť energiu pozitívnym spôsobom. Keď ste tu a teraz, všetko je krásna energia!

Ako môžete získať energiu pozitívnym spôsobom?
Vytvorte zoznam všetkých vecí, ktoré vám umožňujú cítiť sa dobre a používajte ho ako sprievodcu, keď sa naučíte stať sa energizovaný z viacerých vecí.

Ak je v prírode niečo, čo vás energizuje, skúste stráviť trochu viac času vonku. Ak vás slnko energizuje, je dobrá šanca, že kvetiny, stromy a zvieratá urobia to isté.

Niektoré z vecí, ktoré prinášajú pozitívnu energiu do môjho života, zahŕňajú:

jóga
meditujúci
Kreatívne písanie
Vedenie časopisu snov
Čítanie
Zameranie sa na vďačnosť
Prečo sa sústrediť na pozitívnu energiu?
Pozitívna energia je nákazlivá. Keď budete neustále prijímať pozitívnu energiu z okolia, bude viditeľná vo vonkajšom svete.

Môj dobrý priateľ Alex je možno najlepším príkladom toho. Je taký, že vyžaruje krásnu energiu vo všetkom, čo robí. Každý si to uvedomuje a všetci milujú, že okolo neho. Vyčerpajú svoju energiu.

Nedokázal by som vám povedať, koľkokrát mi ľudia povedali príbehy o tom, ako Alex urobil svoj deň, či sa im usmieval, alebo sa im jednoducho cítili dobre. Po mnohých neskorých nočných rozhovoroch s Alexom je najlepšou radou, ktorú môžem zdieľať, pokiaľ ide o to, aby som bol úplne v tejto a teraz.

Ak chcete vytvoriť priestor pre pozitívnu energiu dostupnú v tejto chvíli, budete musieť uvoľniť negatívnu energiu, ktorú držíte z minulosti – či už je vzdialená alebo nedávna.

Môže to vyzerať ako ohromujúca úloha, ale nemusí to byť, ak sa zameriavate výlučne na túto chvíľu a pýtate sa sami seba: Čo s tým, čo vidím pred sebou, sa mi cítim dobre? A ak nevidím nič, čo prináša ten pocit, ako inak môžem pristupovať k nemu?

Mnoho ľudí myslí na energiu ako na duchovný termín, podobne ako na Božiu energiu Krista, Budhu alebo Krišnu. Nie je to nevyhnutne iný svetský koncept. Je to niečo, čo vytvárame v našich každodenných aktivitách.

Ak sa naučíte plne oceniť tento okamih, uvidíte, že máte hlbokú silu, aby ste prejavili pozitívne pocity vnútri – aby ste vytvorili energiu inšpirovanú božskou myšlienkou, ak chcete, ktorá ovplyvňuje všetko a všetkých okolo vás. Týmto spôsobom hráme oveľa väčšiu úlohu vo väčšom zobrazení, než si uvedomujeme.

Zdieľaj: