Cestujeme na Sicíliu

Cestujeme na Sicíliu

Sicília je krajinou extrémov a kontrastov, zväčšením talianskych vecí.

Je to tiež ostrov s veľkou intenzitou, koncentrovanou destiláciou histórie, architektúry a gastronomických špecialít, kde žiariace sopky rozžiaria nočnú oblohu, pohoria strhujú nadradenosť a kde more vytesalo pobrežie ohromujúcej rozmanitosti a krásy.

S nádherným podnebím je Sicília po celý rok viditeľne viditeľná a každá sezóna má svoje osobité čaro. Je tu vždy čo robiť, či už je to leňošenie na zlatých plážach, turistika v horách, návšteva starobylých archeologických nálezísk, lyžovanie na Etne alebo nakupovanie v módnych butikoch Palerma.

Všade, kam sa obrátite, uvidíte svedectvo 3000 rokov histórie Sicílie ako strategickej križovatky Európy. Nikde inde nemajú Phoeničania, Gréci, Rimania, Arabi, Normani, Francúzi, Nemci, Španieli, Taliani a dokonca aj Briti také obrovské kolektívne dedičstvo. Ostrov je rozsiahlym múzeom pod holým nebom, dokladom takmer každej stredomorskej civilizácie minulosti.

Je tu vždy čo robiť, či už je to leňošenie na zlatých plážach, turistika v horách, návšteva starobylých archeologických nálezísk, lyžovanie na Etne alebo nakupovanie v módnych butikoch Palerma.

Sicília je najväčší ostrov v Stredozemnom mori a najväčší región v Taliansku. Je plná vecí, ktoré je potrebné vidieť, a miest, kam ísť, takže by ste nemali očakávať, že to všetko urobíte naraz.

Platí to najmä vtedy, ak zahrneme nádherné ostrovy a súostrovia Sicílie, ostrovy Liparských ostrovov, Egadské ostrovy, Pantelleria a Pelagie, ktoré sú najvýraznejšie za návštevu.

Očakávajte, že budete prekvapení …

Očakávajte, že vás očarí …

Očakávajte, že prídu preč viac …

To je to, čo Sicília robí najlepšie a dúfame, že to urobí za vás!

Zdieľaj: