Ako kúpiť Bitcoin

Ako kúpiť Bitcoin

Bitcoin mánia je na vzostupe. Ľudia čoraz viac objavujú kryptomenu Bitcoin a spoznávajú, že Bitcoin je nielen investícia, ale tiež výhodný a praktický nákupný spôsob.

V posledných týždňoch sa stretávame z informáciami o enormnom náraste popularity Bitcoinu. Možno aj preto chcete investovať do Bitcionu – ale možno neviete ako sa dá Bitcoin kúpiť.

Bitcoin je decentralizovaná digitálna mena, ktorú si môžete kúpiť, predať alebo obchodovať ako s komoditou. Bitcoin môžete použiť na nákup tovaru alebo služieb.

Bitcoin sa líši od bežného eura, alebo iných klasických peňazí, pretože využíva technológiu peer-to-peer. V podstate to znamená, že neexistuje žiadna centrálna banka.

Pojem kryptomena platí pre každú digitálnu menu, ktorá používa kryptografiu na bezpečné transakcie medzi dvoma ľuďmi okamžite, kdekoľvek na svete. Bitcoin tiež využíva skratku BTC.

Takže ako môžem kúpiť Bitcoin?

Bitcoiny si môžete kúpiť priamo od iných používateľov, ktorí používajú kryptomeny. Najrýchlejším a najdôveryhodnejším spôsobom ako kúpiť alebo predať bitcoin či inú kryptomenu je využitie online zmenárne www.BITCOINMAT.sk alebo sieť Bitcoinmatov. Bitcoinmaty sú umiestnené v mnohých mestách na Slovensku a v Českej republike, napríklad v Trenčíne hotel Magnus, či obchodné centrum Galéria v Trnave atď. Bitcoinmaty sú bezpečné, diskrétne a veľmi rýchle, ak však máte záujem o vačšie množstvo Bitcoinov, či nižsí poplatok môžete využiť aj internetovú zmenáreň Bitcoinmat.sk a nakúpiť tak bitcoin s pohodlia domova. Predaj funguje podobne a teda veľmi jednoducho a môžete tak využiť aj túto možnosť. Bitcoin automaty od BITCOINMAT sú certifikované, pravidelne udržiavané, pričom zo skúseností  vám zákaznícka linka Bitcoinmat.sk pômôže aj počas víkendu.

Po kúpe Bitcoinu budú tieto uložené do vašej digitálnej peňaženky. Peňaženka ukladá váš súkromný kľúč, tajné číslo – 256-bitový reťazec – ktorý vám umožní prístup k vašim Bitcoinom. Ak využijete na kúpu Bitcoinu praktický automat – BITCOINMAT, máte isto, že kupujete Bitcoin cez spoľahlivého partnera. Na internete môžete natrafiť na pochybných predajcov, ktorí nie sú zárukou bezpečného nákupu.

Bitcoinmat.sk je spoľahlivá cesta nákupu Bitcoinu.

Zdieľaj: