Ako deťom vybrať kvalitné hračky a nie žiadne lacné napodobneniny?

Ako deťom vybrať kvalitné hračky a nie žiadne lacné napodobneniny?

Na pultoch slovenských hračkárstiev sme kedysi našli len kvalitné hračky, ktoré vydržali aj mladším súrodencom. Dnes sú hračkárstvá preplnené lacnými hračkami dovážanými prevažne z Číny.

 Ak chcete vybrať svojim deťom naozaj kvalitné hračky, pri výbere by ste sa mali riadiť týmito pravidlami.

 Hračky vyberajte podľa veku vášho dieťaťa

Malému dvojročnému dieťatku nemôžete kúpiť hračky skladajúce sa z viacerých malých kúskov.

Výber nových hračiek prispôsobujte veku vášho dieťaťa. Ak máte dieťa do troch rokov, hľadajte v ponuke hračiek pre deti do troch rokov.

Ako rodič ale budete vedieť, čo je pre vášho potomka bezpečné. Malým detičkám do veku dvoch rokov určite nekupujte autá na diaľkové ovládanie. Nové autá na diaľkové ovládanie kupujte deťom starším ako tri roky. Všímajte si, či majú tieto autá aj certifikát CE.

Drevené hračky = najkvalitnejšie hračky

Ak chcete kúpiť vášmu dieťaťu naozaj kvalitné hračky, hračky musíte hľadať v ponuke drevených hračiek. Drevené hračky od lokálnych výrobcov majú svoje čaro, nie sú zdraviu škodlivé a hlavne, vaše dieťa ich nezničí hneď po prvej hre. Pre malé batoľatá odporúčame drevené hračky na rozvíjanie jemnej motoriky (vkladanie rôznych tvarov – hmatové pexeso) a drevené knižky.

Väčším zase drevené stavebnice a drevené vláčiky.

Edukatívne a interaktívne hračky

Kvalitné hračky nájdete v ponuke edukatívnych a interaktívnych hračiek. Tieto hračky nielenže dieťa zabavia, ale ho aj niečo naučia. Rozvíjajú jemnú motoriku dieťatka a patria do kategórie vnímavých hračiek.

Opäť vám odporúčame nakupovať v hračkárstvach, ktoré neponúkajú lacné napodobneniny. Radšej zaplaťte viac za kvalitné hračky, ktoré sú prospešné pre dieťa, ako za hračky, ktoré nevydržia dlho a navyše môžu ohroziť zdravie vášho dieťaťa. Dávajte si pozor najmä na hračky pre bábätká. Dieťatko dáva všetky hračky do úst, preto musí byť hračka vyrobená z kvalitného zdraviu neškodlivého materiálu.

Univerzálnymi hračkami pre dievčatá a chlapcov sú elektrické motorky vo viacerých veľkostiach. Ak ešte nemáte kúpené hračky pre svoje ratolesti, elektrickou motorkou rozhodne nič nepokazíte.

 Držte sa týchto pravidiel a vašim deťom kúpte len kvalitné hračky, ktoré im vydržia.

Zdieľaj: