Aké čaje je najlepšie piť

Aké čaje je najlepšie piť

 

 

 

 

Milovníci zeleného čaju zdvihnú ruky! Mnoho zdravotných prínosov a hlavne jeho úloha pri napomáhaní úbytku hmotnosti spôsobuje, že zelený čaj je jedným z najpopulárnejších nápojov tisícročia. Zatiaľ čo nápoj je relatívne nový a práve o vyzdvihnutí v Indii, zelený čaj sa spotreboval v Japonsku a Číne už celé stáročia. Zelený čaj pochádza z listov Camellia Sinensis a nepodlieha žiadnemu oxidačnému procesu, ktorý z neho robí relatívne zdravšiu alternatívu k oxidovaným variantom dostupným na trhu. Dokáže udržať maximálne antioxidanty a polyfenoly, ktoré sú zodpovedné za posilnenie imunity a ochranu pred kašľom a chrípkou. Zelený čaj bol tiež spojený s podporou zdravého srdca kontrolou hladiny LDL alebo zlého cholesterolu. Spotreba zeleného čaju je tiež známa tým, že uľahčuje zdravé vlasy a čistú pokožku.
Tu je niekoľko typov zeleného čaju, ktoré by ste sa chceli pokúsiť odlíšiť od vášho bežného zeleného čaju.

1.Mint Green Tea

Mint Zelený čaj má všetku základnú osviežujúcu chuť a vôňu, aby váš deň vylepšil. Antioxidačne bohatá zmes má neuveriteľné obnovovacie sily, ktoré môžu pomôcť zvýšiť hladinu energie z namáčania, zvýšiť náladu a zlepšiť trávenie.
zelený čaj
Mint Zelený čaj má všetku základnú osviežujúcu chuť a vôňu, aby váš deň vylepšil.
2.Tulsi zelený čaj

Tulsi alebo svätý bazalka hrá významnú úlohu v bohatej tradícii indickej Ayurvedic a bylinné prostriedky. Aké sú výsledky, keď je táto silná rastlina naplnená váš obľúbený zelený čaj, o ktorý sa pýtate? Vynikajúca zmes zdravia a chuti. Množstvo fytonutrientov a antioxidantov v zelenom čaji Tulsi pomáha chrániť telo pred poškodením voľných radikálov. Bolo to tiež spojené s obmedzením stresu, posilnením imunity, podporou vytrvalosti a podporou lepšieho trávenia a metabolizmu.

zelený čaj
Tulsi zelený čaj

3.Chamomile Zelený čaj

Zelený čaj ochutený jemnými kvetmi harmančeka, ktoré sú naplnené horúcou vodou, robí tento čaj jednou z najobľúbenejších druhov medzi milovníkov zeleného čaju. Hamburkový čaj bol známy ako pomôcka pri úľave od stresu. Jeho upokojujúci účinok s mierne sedatívnymi vlastnosťami je známy tiež ako dobrý induktor spánku.

heřmánkový čaj
Hamburkový čaj bol známy ako pomôcka pri úľave od stresu.

4.Jasmine Zelený čaj

Jasmínový zelený čaj je ochutený esenciou jazmínového kvetu. Nenechajte sa mýliť svojou sladkou vôňou a jemnou arómou bielych kvetov, pretože čaj obsahuje veľa antioxidantov, ktoré dokážu účinne bojovať proti aktivitám voľných radikálov. Štúdie tiež poukázali na svoje prepojenie na liečbu artritídy, reguláciu krvného tlaku a zmiernenie stresu.

zelený čaj
Jasmínový zelený čaj je ochutený esenciou jazmínového kvetu.

5.Matcha

Matcha je práškový zelený čaj a pestuje sa predovšetkým v tieni. Čajové listy pestované v tieni sú starostlivo kamenné do jemného prášku, tento jemne mletý prášok poskytuje bohatú bylinkovú chuť. Matcha čaj je nabitý antioxidantmi, najmä katechínmi. Pomáha tiež zvýšiť koncentráciu, pamäť vyvoláva pokoj a pomáha pri strate hmotnosti.

matcha
Matcha je práškový zelený čaj a pestuje sa predovšetkým v tieni.

6.Himalájsky zelený čaj

Organické čajové lístky vyberané z úpätí mohutného Himaláje. Himalájsky zelený čaj pomáha riešiť únavu a tiež slúži ako vynikajúci detox. Okrem toho pomáha tráveniu, úbytku hmotnosti a reguluje krvný tlak.
zelený čaj 650
Zelený čaj
7. Medový citrónový zelený čaj

Neustále tak omladzujúci zelený čaj, ktorý je naplnený upokojujúcou zmesou medových a citrónových príchutí, poskytuje energiu ako nikto iný. Zaťažená antioxidantmi a fytonutrientmi môže byť vaša sprievodka v boji s niekoľkými zdravotnými problémami

Zdieľaj: