6 Minimalistických tipov na bývanie, ktoré vám uľahčia a zjednodušia váš domov!

6 Minimalistických tipov na bývanie, ktoré vám uľahčia a zjednodušia váš domov!

Prerezávanie na pravidelných
Pravidelné prerezávanie predmetov by nemalo byť iba niečo, čo robíte raz ročne okolo jarného čistenia. Je to niečo, čo sa musí stať súčasťou vašej každodennej rutiny. Za posledných pár rokov sme s Chadom skutočne vyskúšali tento koncept u nás doma. V suteréne máme vlastne malú vážiacu stanicu, v ktorej berieme veci, ktoré nemilujeme, alebo už nepotrebujeme, a jednoducho ich umiestnime do tohto koša. Každých pár mesiacov vyberieme obsah koša a odovzdáme ho v darovacom centre.

Naučte sa povedať č.
Naučiť sa povedať nie, môže byť ťažké! Ale je to jedna z najlepších schopností, ktorú môžete rozvíjať, pokiaľ ide o udržiavanie neporiadku pod kontrolou. Zistil som, že príslovie nie, bezplatných vzoriek, upomienkových predmetov a darčekov mi môže pomôcť znížiť množstvo neporiadkov v domácnosti. Nedávno som bol v obchode a rozdávali darčekové tašky a práve som to odmietol. To isté sa mi stalo, keď som bol nedávno v Palm Springs, urobili sme túto skutočne skvelú jazdu električkou až na vrchol hory a rozdávali tieto malé prívesky na kľúče. Povedal som poďakovanie, ale nie vďaka, jednoducho ho nebudem používať!
preplnený povrch

Udržujte povrchy čisté
Všimli ste si niekedy, že keď idete do kúpeľov, nemajú všade kecy? Je to preto, že kúpele sú navrhnuté ako upokojujúce a relaxačné prostredie. Váš mozog sa cíti najviac upokojený a najpohodlnejší, keď neexistuje žiadne vizuálne neporiadok. Udržiavanie čistých povrchov je skvelý spôsob, ako si pripomenúť, že žijete v čistom, čistom a prehľadnom priestore. Čo sa mi páči, keď sa pozerám na nejakú položku na povrchu, sa pýtam: je to naozaj krásne? Chcem to tam, aby som si ho mohol pozrieť a užiť si ho? Je to skutočne funkčné a potrebujem ho tam? Ak táto položka nepatrí do žiadnej z týchto kategórií, nepatrí na túto plochu.
Premýšľajte pred zakúpením!
Je to také ľahké, keď ste v obchode a niečo je v predaji, alebo váš priateľ práve prehovoril o tomto skvelom novom prístroji alebo vidíte iba niečo, o čom si myslíte, že by mohlo byť užitočné vo vašej domácnosti – tak si ho kúpite! Pravda je, že byť kritickým nakupujúcim vám skutočne pomôže znížiť množstvo neporiadkov vo vašej domácnosti a pomôže vám žiť minimalistickejším životným štýlom. Všetci sme vinní ísť a kúpiť veci, ktoré skutočne nepotrebujeme. Často ich nakoniec nepoužívate, alebo ste ich chceli vrátiť, ale nikdy ste ich neurobili. Namiesto toho, aby vás niekto v tejto situácii chytil, buďte pri nakupovaní kritický. Robím to v poslednej dobe s oblečením, materiálom pre dom a dokonca aj potravinami! Môžem vám to povedať – skutočne to bol skvelý spôsob, ako zredukovať všetky „veci“, ktoré prichádzajú do domu.

Zdieľaj: