5 tipov pre hľadanie novej práce

5 tipov pre hľadanie novej práce

Nový rok, nové šťastie, nový zamestnávateľ radí Martina z www.personalistka.sk .

1. Definujte konkrétne ciele

Predtým, ako sa vrhnete do hľadania novej práce, mali by sa špecifikovať ciele a kritériá pre novú prácu. Musíte vedieť, čo vás motivuje a uspokojuje. Pracovné miesta, ktoré nie sú v súlade s vašimi očakávaniami, môžu byť od začiatku vylúčené.

Na orientáciu, otázky ako: Aké úlohy a povinnosti chcem prevziať? Koľko času mi zostaňte  na voľný čas a rodinu?

2. Autentická a individuálna reklama

Mnoho spoločností prichádza denne s novými aplikáciami. Väčšina z nich je podobná a sotva viditeľná. Na tomto mieste môžu získať iba jasne štruktúrované a vynikajúce aplikácie. Buďte kreatívni a prispôsobte si žiadosť individuálne príslušnej ponuke.

3. Hľadanie práce

Kedy a kde najlepšie vyzerám? Hľadanie správnej pracovnej pozície  je veľmi časovo náročné. Nastavte pevné časy, na ktoré hľadáte úlohy. Trh práce sa mení denne, takže vyhľadávanie by bolo vždy po pracovných hodinách. Využite možnosť bezplatnej inzercie napríklad na pracovnom portálu personalistka.sk

Pracovné portály a noviny sú potrebné pre hľadanie práce. Na firemných webových stránkach a v sociálnych sieťach stále existuje množstvo ponúk.. Okrem toho stále viac zamestnávateľov kontaktuje potenciálnych zamestnancov práve cez už spomínaný portál personalistka.sk.

4. Vytvorte siete

Najjednoduchší spôsob, ako nájsť novú prácu, je prostredníctvom známych. Informujte svojich priateľov a známych, že hľadáte prácu, ale aj svojho bývalého kolegu. Čím väčšia je sieť, tým vyššia je možnosť nájsť prácu prostredníctvom tejto siete. Uistite sa, že vytvárate skutočné cenné kontakty a nielen komunikujete prostredníctvom e-mailu alebo sociálnych médií.

5. Zostaň pozitívny

Najdôležitejším tipom všetkého je posledný: myslite pozitívne. Snažte sa zostať pozitívny a nenechávajte sa vypnúť.

Každý z vyššie uvedených bodov je dôležitý pri hľadaní práce, ale len správny mix vedie k požadovanému úspechu. Pracovný portál Personalistka.sk, má ponuká výhody ako je bezplatná inzercia práce a inzercia práce zadarmo.

Zdieľaj: